+90 212 812 87 21 info@mbmimarlik.com

mimari konsept projeler

Metin Barut Architects

MB Mimarlık olarak, projelerimize başlamadan önce detaylı bir süreç izliyoruz. İlk adım olarak, proje alanı ve çevresine ait tüm verileri titizlikle topluyor ve ardından yerinde tespitlerle gerçek bir zeminde değerlendirme yapıyoruz. Coğrafya, ülke, kültürel birikimler ve kullanım alışkanlıkları gibi kritik faktörleri detaylı bir şekilde analiz ederek projemizin temelini oluşturuyoruz.

Projeye ait ihtiyaç programlarını belirleyerek, istenilen fonksiyonları içeren diyagramlar ve alanlar arası ilişkileri gösteren lekeler oluşturuyoruz. Bu aşamada elde ettiğimiz verileri kullanarak, ölçekli cad planları, 3D görseller ve projenin çalışma sürecini özetleyen grafik anlatımlar ile mimari konsept projemizi hazırlıyoruz.

Gerekli görülen durumlarda, 3D printer ile projenin fiziksel bir modelini oluşturuyoruz. Müşteri talepleri doğrultusunda, projenin detaylarına daha yakından odaklanmak için animasyonlar ve 3D VR sanal gözlüklerle izlenebilecek interaktif görseller de ekleyerek özel sunumlar gerçekleştiriyoruz.

MB Mimarlık olarak, mimari konsept projelerimizde yaratıcı çözümlerle estetik harikaları bir araya getiriyor ve müşterilerimize hayallerindeki mekanları sunma hedefiyle çalışıyoruz.

Yaratıcı Çözümler, Estetik Harikalar

Mimari Konsept Projeler

Plan Optimizasyon

Fonksiyonel Bütünlük

3. Boyut Kütle Algısı

Vaziyet Planı, Ortak Sosyal Donatı, Otopark ve Rekreasyon Alanları

Cephe Çalışmaları

Farklılaşma Kriterleri

Proje Senaryosu