+90 212 812 87 21 info@mbmimarlik.com

avan proje

Metin Barut Architects

MB Mimarlık olarak, her projemize işverenin istekleri ve varsa örnek alınabilecek yapıların yerinde gözlemleri ile başlıyoruz. Bu aşama, projenin gerçekleşeceği fiziksel ortamı anlamak ve işverenin önceliklerini belirlemek adına kritik bir öneme sahiptir. İşte bu noktada, uzman danışmanlarımızla bir araya gelerek projenin olmazsa olmazlarını belirleyerek ihtiyaç analizini titizlikle gözden geçiriyoruz.

Projenin ilk mimari altlığını oluşturmak için ön tasarım aşamasına geçiyoruz. Bu, projenin temel çizgilerini belirlediğimiz aşamadır. Her bir proje, işverenin gereksinim ve isteklerini tam olarak anlamak ve projeye adapte edebilmek için detaylı bir analize tabi tutulur. Bu aşama, projelerin kendi bağlamında farklı düşünce ve konseptlerle ele alınmasını sağlar, böylece her proje özgün bir eser haline gelir.

Avan proje hizmetimizin odak noktası, sürdürülebilir bir mimari çevre anlayışı içerisinde, fonksiyon şemaları, genel yerleşim planlaması, cephe etütleri, malzeme seçimleri ve lokal şartnameleri içeren detaylı çalışmalar yapmaktır. Bu aşama, projenin mimari kimliğini şekillendirir ve ileri aşamalara sağlam bir temel oluşturur.

Mimarinin Temel Çizgileriyle Başlıyoruz

Avan Proje

Vaziyet Planı

Kat Planları

Kesitler

Cephe Görünüşleri

3D Render Çalışmaları