Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

MB Mimarlık Limited Şirketi, 2010 yılında Mimar Metin Barut tarafından kurulmuştur. Mimari ve iç mimari alanlarında projeler üreten şirketimiz, İstanbul ve Aşgabat ofislerimizde büyük ölçekli çalışmalarını eş zamanlı olarak sürdürmektedir.

Sağlık yapıları başta olmak üzere, oteller, konutlar, endüstriyel tesisler, devlet binaları, ofis binaları ve liman gibi geniş bir mimari proje portföyüne sahip olan MB Mimarlık, birbirinden farklı fonksiyon ve ölçekteki projeler için; işlevsellik estetik, bilimsel veriler, güncel gelişmeler, toplumsal kullanım alışkanlıkları ve lokal şartnameler gibi pek çok etkeni dikkate alarak çalışır. İnsan odaklı bir yaklaşımla, gözlem ve deneyimlerin şekillendirdiği tasarım anlayışı temel prensibimizdir.

Biyografi

1975 – İstanbul’da doğdu.

1995 – Haydarpaşa Teknik Meslek Lisesi, Elektrik Bölümünü tamamladı.

1999 – İstanbul Teknik üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümünden mezun oldu.

2004 / 2010 – Gap İnşaat Yurtdışı Projeleri bölümünde dizayn ofis kadrosunda yöneticilik yaptı.

2010 – MB Mimarlık ofisini kurdu ve halen çalışmalarını sürdürmektedir.

Vizyonumuz

Yeniliklere açık, kültürel birikime saygılı, sanatsal ve estetik etkileşime dayalı, yapılabilir, uygulanabilir projeler için gözlem ve deneyimlerimizi artırarak farklı coğrafyalarda, insancıl ve doğal kaynaklara saygılı bir mimari temelle amacına uygun, toplumsal bilinci besleyecek, insan doğasını yumuşatan sanatla yeni algı alanları yaratacak mimari projeler üretmektir.

Misyonumuz

İşveren istekleri doğrultusunda mimari mükemmelliği yaratmak için gerçekçi kararlar ve hızlı çözümlerle, alanında uzman ekiplerin desteği ile en optimum ürünü ortaya çıkarmaktır. Her projenin kendine özgü potansiyel ve problemlerinin farkında olarak; fonksiyonel ve rasyonel bir anlayışla, ileri detay çözümleriyle güncel malzeme teknolojilerinin kullanıldığı, bütçe – zamanlama gibi kısıtlamaların yaratıcı çözümlerle aşıldığı özgün ve çağdaş tasarımlar yaratmaktır. Ayrıca pahalı malzeme kullanarak değil, uygun bütçe çözümleriyle de mimari zenginliği ve estetiği yakalamaktır.

Sürdürülebilirlik

Artan nüfus ve küresel çevre sorunları doğal kaynakların kullanımında tasarruflu hareket etmemizi gerektirmektedir. Şehirlerin kentleşme ve gelişmeye bağlı artan kaynak talebi problemleri birçok alanda olduğu gibi mimarlık ve inşaat konularında da sürdürülebilir yeşil enerji kavramlarına entegre olmaya gereklilik sağlamıştır. Güneş, rüzgar, yağmur suları, yeraltı kaynakları ve yenilenebilir malzeme kullanımını gerekliliğini öne çıkarmaktadır. Bu doğrultuda projelerimizde mevcut iklimin verimli kullanımına uygun tasarım ve uygun malzeme seçimi dikkate alınarak sürdürülebilir bilinçle projeler üretmek gayesindeyiz.